ERKEN REZERVASYONLU MİNİ DOĞU ANADOLU VE ANKARA TURU

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

44 kişiler

Genel Bakış

TUNCELİ / MUNZUR VADİSİ / OVACIK / KEMALİYE / ELAZIĞ / SİVAS/ ANKARA TURU

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

5 GECE 6 GÜN (4 GECE OTEL KONAKLAMA)

Erzincan - Girlevik Şelalesi - Cemal Süreyya Anıtı - Kutu Deresi - Pülümür - Tunceli - Munzur Vadisi - Ovacık - Munzur Gözeleri - Sungurbey ve Çelebi Ağa Camileri - Pertek - Elazığ - Harput Kalesi (Süt kale) - Ulu Camii - Arap Baba Türbesi - Apçağa Köyü - Taş Yol - Karanlık Kanyon - Kemaliye - Sivas Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinin - Çifte Minareli Medrese - Ulu Camii - Sivas Gök Medrese, Anıtkabir, 1.ve 2. TBMM Binası, Ankara KAlesi Tur Programı

1.Gün: BURSA- ANKARA – KEMALİYE

Bursa çıkışlı turumuz için akşam saat 17:30’da Belirlenen noktalardan hareket ediyoruz.

2. Gün: DİVRİĞİ – DİVRİĞİ ULU CAMİ – DOĞA TARİH MÜZESİ - KARANLIK KANYON - KEMALİYE

Sabah erken saatlerde Divriği’ye varıyoruz. Restoranda alacağımız kahvaltı sonrasında Divriği'de yürüyerek yapacağımız gezimizde; Dünya Kültür Miras listesinde yer alan ‘’Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’’ (Restorasyon Nedeniyle Dışardan Görülecektir.) Divriği Sokakları, panoramik Divriği Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Buradaki gezimizden sonra Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Sivas'ın Divriği ilçesi üzerinden İç Anadolu'ya bağlamak amacıyla 1870'te inşasına başlanan Taş Yol’a ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. Kanyonda yapacağımız tekne turu ve taş yol gezimiz sonrasında Kapı Tokmağı Yapım atölyelerini göreceğimiz gezimiz sonrasında ‘gurbet’ kelimesini yazıya dökmüş kadınların gurbette çalışmaya giden sevdikleri için yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yolunu görüyoruz. Ardından oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra Türkiye’nin ilk doğa tarih müzesi olma özelliği taşıyan Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: BOZKURT OTEL - KEMALİYE

3. Gün: APÇAAĞA – RECEP YAZIOĞLU KÖPRÜSÜ – ÇIRÇIR ŞELALESİ – HARPUT KALESİ - ELAZIĞ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız ”Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa yerleşim yerini ziyaret ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Recep Yazıcıoğlu Köprüsü fotoğraf ve video molası veriyoruz ve Malatya’nın Arapgir ilçesine harket ediyoruz. 18.yy. kalma bir Kervansaray olan Millet Hanına geçerek reyhan çayı, kolonyası, kremi alışverişleri yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Taş işçiliğinin kök boyalarla ahşap bezemelerini en güzel görebileceğimiz Mirliva Ahmet Paşa Camii ziyaret ediyoruz. Fırat Irmağı'nın eşsiz manzarasına sahip olan Çırçır Şelalesin'de şelale manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Keban Barajı önünde fotoğraf molasının ardından Elazığ’a ulaşıyoruz. Harput'ta; bütün Elazığ'ı ayaklarınızın altında gibi hissedeceğiniz Cam Teras'ta mola veriyoruz. Harput Kalesi (panoramik), Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli'ni görüyoruz. Harput Dibek Kahvesi’nin tadına bakmak için vereceğimiz mola sonrasında otelimize yerleşme, akşam yemeği.

KONAKLAMA: MARATHON OTEL - ELAZIĞ

4. Gün: ELAZIĞ - PERTEK - MUNZUR GÖZELERİ - OVACIK - TUNCELİ - PÜLÜMÜR - ERZİNCAN

Otelimizde alacağımız kahvaltısı sonrası Pertek’e hareket ediyoruz. Keban Baraj Gölü kenarında Pertek’ten feribota biniyor ve Pertek Kalesi’ni seyrederek kısa süreli bir yolculuk yapıyoruz. Feribot yolculuğu sonrası Ovacık'a hareket ediyoruz ve Ovacık ilçesine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Hem Munzur gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Ovacık ilçesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş olan Munzur Vadisi Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi içerisinde bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında mola sonrasında Tunceli merkezde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tunceli'de; Tunceli Cem Evi’ni ziyareti ardından Erzincan'a hareket. Kutu Deresi kenarında vereceğimiz fotoğraf molası ardından bölgenin doğal güzelliklerinden olan Ağlayan kayaları görüyor ve Pülümür ilçesinden geçerek Erzincan'a varıyoruz. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve istirahat.

KONAKLAMA: GRAND SİMAY OTEL - ERZİNCAN

5. Gün: ERZİNCAN - SİVAS ATATÜRK KONGRE VE ETNOGRAFYA MÜZESİ –SİVAS - ANKARA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’ta Cumhuriyet’in ilanı sürecinde halkın birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temellerinin atıldığı en önemli yerlerden biri olan Sivas Cumhuriyet Meydanı, Sivas Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinin gezilmesinden sonra yöresel lezzetlerin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından Şifaiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii ardından Sivas Gök Medrese ile gezimizi tamamlıyoruz ve Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’da Konaklama.

KONAKLAMA: Class OTEL - Ankara

6. Gün: ANKARA- ANITKABİR – 1. VE 2. TBMM MECLİS BİNASI, ANKARA KALESİ-BURSA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. İlk Durağımız Anitkabir oluyor, Atamızın huzuruna çıktıktan sonra Öğle yemeğimizi yiyoruz. 1. ve 2. TBMM Meclisi Binasını ziyaret ediyoruz geri kalan zamanımızda Ankara kalesine çıkıyoruz gezimizi tamamlıyoruz ve Bursa’ya hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Bursa’ya varış. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş Dönüş Ulaşım
Araç İçi İkramlar
4 Gece belirtilen Otellerde konaklama
4 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği
Pertek - Elazığ Feribot geçiş ücreti
Seyahat Sigorta Paketi
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Tüm Öğle Yemekleri
Kemaliye Taş Yol transferi
Karanlık Kanyon Tekne Turu
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tüm Şahsi Harcamalar

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Süresi

5 Gece 6 Gün

BALENTUR Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

6.500 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
6.500 ₺