KAPADOKYA TURU 1 GECE 2 GÜN / Tur Tarihi: 04-05 Kasım

Süre

1 gün

Tur Türü

Kapadokya Turları

Lokasyon

Kapadokya

Genel Bakış

KAPADOKYA TURU

1 GECE 2 GÜN

 

Değerli misafirlerimiz, 3 Kasım Akşam saat 21:30 belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak hareket ediyoruz.

 

TUR PROGRAMI

 

 1.  GÜN : 

BURSA HAREKET  ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - ONYX ATÖLYESİ - ŞARAP FABRİKASI - ÜRGÜP ASMALI KONAK - HAYALVADİSİ - AVANOS  UÇHİSAR KALESİ - ÜÇ GÜZELLER - PAŞA BAĞI

 

 

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz.  İlk durağımız Göreme’dir. Muhteşem manzarayı karadan izleme zevkini yaşadıktan sonra Göreme Açık Hava Müzesine geçiyoruz. Burada rehberimizden kaya oyma mağaralar, kiliseler ve freskler hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Avanos’a geçiyoruz. Eşsiz güzellikteki oluşumları hep beraber görme ve tanıma imkanı elde ediyoruz. Avanos’ta Kızılırmak nehri üzerinde titreyen köprü de sizlere anı kalması için fotoğraflar çekiniyoruz. Ardından o yöreye özgü çanak çömlek atölyelerinde ustasının ellerinden çıkan değerleri gördükten Uçhisar Kalesine geçiyoruz. Uçhisar Kapadokya manzarasını ayaklar altına seren, bölgenin en yüksek yerinde konumlanır. Rehberimizin anlatımı sonrası bölgeye ait diğer güzel oluşumlar olan Ürgüp, Üçgüzeller ve Paşabağını Panoromik görüyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gezintiye devam ediyoruz. Daha sonra Güvercinlik Vadisine geçiyoruz. Burada doğal manzaralar seyredip harika fotoğraflar çekiniyoruz. Serbets zamanımızın ardımdan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde gerçekleşecektir. 

 

 2.  GÜN :   

KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ  - NARLI GÖL - IHLARA VADİSİ - TUZ GÖLÜ – BURSA

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eşyalarımızı toparlayıp araçlarımıza biniyoruz. Bölgeyi gezip görenlerin en çok merak ettiği yerlerden olan herkesi hayranlıkla şaşırtan Kaymaklı Yer Altı şehrine geçiyoruz. Rehberimizin anlatımı sonrasında Narlı Krater gölünde fotoğraf molası veriyoruz.  Bu gölü ilginç yapan şeylerden biri de yukarıdan bakıldığında kalp şeklinde görülmesiydi. Daha sonra Ihlara Vadisine iniyor ve burada bir dönem yaşayan din adamlarının kullandığı freskli kaya oyma mağaraları görüyoruz.  Dönüş yolculuğumuzda yol üzerinde herkesin merak ettiği Tuz Gölüne uğrayıp burada da sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından araçlarımıza binip dönüş yoluna geçiyoruz. Molalarımız ile birlikte gece 23.30 – 00.30 civarı Bursa’da oluyoruz.

Bir sonra ki Balentur organizasyonunda görüşmek dileğiyle..

 

  *Rehberimiz tur esnasında o an ki duruma göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.   

  *Min. kişi sınırlaması bulunmaktadır. Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde tur gerçekleştirilmez. Tur gerçekleşmediği taktirde en geç turdan 3 ( Üç ) gün önce Balentur müşterilerine bildirmekle yükümlüdür

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Lüks Otobüslerle Gidiş Dönüş Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otelde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği
Seyahat Sigortası
Çevre Gezileri
İlk Gün Sabah Kahvaltısı ve Tüm Öğle Yemekleri
Müze Giriş Ücretleri
Tüm Extra Harcamalar
Balon Seyir Turu, Balon Turu, Türk gecesi, Atv Turu vb.

Temalar

Tarih ve Kültür

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Süresi

1 Gece 2 Gün

BALENTUR Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

3.100 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.100 ₺