GÜNÜBİRLİK FENER BALAT TURU

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Lokasyon

İstanbul

Genel Bakış

Tur Programı

Sabah 6:30 'da Balentur Ofis Önü,  06.45 Nilüfer Metro, 7:00 Kent meydanından, 07:20 Terminal Karşısı  Otobüs Durağından hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz bir kahvaltı molasının ardından sabahın ilk saatleriyle birlikte taksim meydanına varıyoruz. Rehberimiz ile birlikte fotoğraf çekimlerinin ardından Meşhur İstiklal caddesinden aşağı yürümeye başlıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte Galata Kulesine kadar yürüyerek iniyoruz. Galata Kulesine çıkmak isteyen misafirlerimizle beraber kuleye çıkıyoruz ve muhteşem bir İstanbul manzarasına şahit oluyoruz. Fotoğraf çekimlerinden sonra tekrar yürüyerek Karaköy'e iniyor ve Galata Köprüsünü kullanarak Haliç'in diğer yakası olan Eminönü'ne geçiyoruz. Eminönü'ne vardığımızda dileyen misafirlerle yaklaşık 1,5 saat sürecek Boğaz turuna katılıyor ve İstanbul Boğazının iki yakasını süsleyen yalıları ve tarihi yapıları görme şansı yakalıyoruz. (Boğaz turu extradır. Katılım olmadığı takdirde Öğle yemeği molasına geçilecektir.)

Boğaz turu sonrası Tarihi Eminönü Balıkçılarının olduğu meydanda yemek molası veriyor ve mola sonrası Eski İstanbul'un tarihi semtleri Cibali - Fener- Balat ve Ayvansaray'a hareket etmek için aracımıza biniyoruz. İstanbul Fethinde İstanbul'a ilk girilen kapılardan biri olan Cibali kapısından bölgeye giriyoruz. Cibali Kapısını, birçok filme ve diziye ev sahipliği yapmış Cibali Karakolunu rehberimizin anlatımlarıyla birlikte geziyoruz. Ardından ünlü yazarımız Yaşar Kemal'in 1954 - 1966 yılları arası yaşadığı evi görerek Gül Cami'ni görmek için tarihi İstanbul sokaklarında yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bizans'ın gösterişli kiliselerinden birisiyken fetihten sonra camiye çevrilmiş bu yapı, özellikle iç süslemeleriyle sizi çok şaşırtacaktır.

Buradan sonraki durağımız Fener Rum Patrikhanesi Aya Yorgi Kilisesi olacak. Dünya Ortodoksluğunun merkezi olan Patrikhanenin dinsel ve siyasal hikayesi ilginizi eminiz ki çok çekecektir. Patrikhane gezisinden sonra eski Fener sokaklarında yürüyerek tarihi dokuyu inceleyeceğiz. Sırasıyla Sancaktar yokuşu, Fener Rum Lisesi (Kırmızı Okul), renkli merdivenler, Tarihi Balat evlerini görme ve fotoğraflama şansınız olacaktır. Bir zamanların popüler dizilerinden biri olan Cennet Mahallesinin çekildiği sokakları da gördükten sonra rotamızı İstanbul'un diğer önemli semti olan Ayvansaray'a çeviriyoruz. Çukur Dizisinin de çekildiği sokakları gördükten sonra yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz ve ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bursa'ya tahmini saati 22:00 - 23:00  arasında Bursa'ya varıyoruz.

 

Kişi başı: 550 ₺

 

Tarih Bilgisi

⭐Fener Balat Turu | 💰Tur Fiyatı: 550₺
📍10 Eylül Pazar
📍15 Ekim Pazar

 

Rehberimiz tur esnasında o an ki duruma göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Min. kişi sınırlaması bulunmaktadır. Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde tur gerçekleştirilmez. Tur gerçekleşmediği taktirde en geç turdan 1 (bir ) gün önce Balentur müşterilerine bildirmekle yükümlüdür.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş Dönüş Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Feribot veya Köprü geçiş ücreti
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Otopark ücretleri
Sabah Kahvaltısı, Öğle yemeği
Müze Örenyeri ücretleri
Boğazda Tekne Turu
Extra tüm harcamalar

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Ulaşım ve Transfer

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Süresi

Günübirlik

BALENTUR Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

15%
650 ₺ 550 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
650 ₺ 550 ₺