KAPADOKYA TURU 2 GECE 3 GÜN / Tur Tarihi: 17-19 Kasım

Süre

3 Gün

Tur Türü

Kapadokya Turları

Grup boyutu

44 kişiler

Lokasyon

Kapadokya

Genel Bakış

 

1.GÜN 

 BURSA HAREKET - SELİME KATEDRALİ - IHLARA VADİSİ -  NARLI GÖL KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ  - AVANOS SALLANAN KÖPRÜ - ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi gece 00:00 'da hareket noktalarından aldıktan sonra Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Rehberimizin anlatımı sonrasında Narlı Krater gölünde fotoğraf molası veriyoruz.  Bu gölü ilginç yapan şeylerden biri de yukarıdan bakıldığında kalp şeklinde görülmesiydi. Daha sonra Ihlara Vadisine iniyor ve burada bir dönem yaşayan din adamlarının kullandığı freskli kaya oyma mağaraları görüyoruz. Bölgeyi gezip görenlerin en çok merak ettiği yerlerden olan herkesi hayranlıkla şaşırtan Kaymaklı Yer Altı şehrine geçiyoruz Ardından Avanos’a geçiyoruz. Eşsiz güzellikteki oluşumları hep beraber görme ve tanıma imkanı elde ediyoruz. Avanos’ta Kızılırmak nehri üzerinde titreyen köprü de sizlere anı kalması için fotoğraflar çekiniyoruz. Ardından o yöreye özgü çanak çömlek atölyelerinde ustasının ellerinden çıkan değerleri gördükten sonra otelimize geliyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde gerçekleştiriyoruz.

 

 

2.GÜN   

GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - ONYX ATÖLYESİ - ŞARAP FABRİKASI - ÜRGÜP ASMALI KONAK - HAYALVADİSİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, ikinci gün turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Göreme’dir. Muhteşem manzarayı karadan izleme zevkini yaşadıktan sonra Göreme Açık Hava Müzesine geçiyoruz. Burada rehberimizden kaya oyma mağaralar, kiliseler ve freskler hakkında bilgiler alıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gezintiye devam ediyoruz. Daha sonra Güvercinlik Vadisine geçiyoruz. Burada doğal manzaralar seyredip harika fotoğraflar çekiniyoruz. Serbest zamanımızın ardımdan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde gerçekleşecektir.

 

3. GÜN 

UÇHİSAR KALESİ - ÜÇ GÜZELLER - PAŞA BAĞI - TUZ GÖLÜ – BURSA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eşyalarımızı toparlayıp araçlarımıza biniyoruz. Uçhisar Kalesine geçiyoruz. Uçhisar Kapadokya manzarasını ayaklar altına seren, bölgenin en yüksek yerinde konumlanır. Rehberimizin anlatımı sonrası bölgeye ait diğer güzel oluşumlar olan Ürgüp, Üçgüzeller ve Paşabağını geziyoruz. Dönüş yolculuğumuzda yol üzerinde herkesin merak ettiği Tuz Gölüne uğrayıp burada da sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından araçlarımıza binip dönüş yoluna geçiyoruz. Molalarımız ile birlikte gece 22.00 – 22.30 civarı Bursa’da oluyoruz.

 Kapadokya Turu 
⏰ 2 Gece 3 Gün
📅 22 - 24 Eylül

💰Tur Fiyatı Kişi Başı: 3900 ₺

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş – Dönüş VIP Araçlar İle Ulaşım
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
Otelde İki Sabah Kahvaltısı ve İki Akşam Yemeği
İki Gece Otel Konaklaması
Tüm Çevre Gezileri
Otopark ve Milli Park Giriş Ücretleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Yukarıda ve Programda Dahil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Türlü Hizmet

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Süresi

2 Gece 3 Gün

Tur Konumu

BALENTUR Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

3.900 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.900 ₺