Ramazan Bayramı Özel Safranbolu Amasra Yedigöller Turu

Süre

2 Gün

Tur Türü

Safranbolu Amasra Turları

Grup boyutu

44 kişiler

Genel Bakış

Safranbolu Amasra Yedigöller Turu

 2 Gece Otel Konaklaması

Önceden belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimiz ile buluştuktan sonra gece yolculuğumuza başlıyoruz .Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant Gölü gezimizin ardından Bolu - Gerede - Karabük üzerinden Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken geçmişe bir yolculuk yapacağız. Tarihi kentin meşhur İmren lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı buluyoruz. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben dileyen misafirlerimize opsiyonel bir tur seçeneği sunmaktayız. Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras`a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 40 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır. (Ekstra) Opsiyonel turumuzun ardından akşam otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

2.Gün Yörükköyü – Amasra – Amasra Tekne Turu

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız.  Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben üzerinden tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet’in ''Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya'nın göz bebeği)'' sözleri ile ün kazanan güzel Amasra'ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile şehri görmeden önce Karadeniz sularının üstünde şehrin görüntüsüne ve adalarına hayran kalacağınız kısa bir Tekne Turuna ( Ekstra ) çıkıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü Balık restoranlarında öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyoruz. Otelimize dönüyoruz.

 

3.Gün Bulak Mağarası - Yedigöller Milli Parkı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, bundan 3000 yıl önce oluşan sarkıt ve dikitleri ile sizleri kendisine hayran bırakacak olan Bulak Mağarasını geziyoruz. Mağarasının içerisinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Batı Karadeniz bölgesinin başka bir doğal cennetine Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Burada minibüslerimize binerek, Yedigöller Milli Parkından içeriye girdiğimiz andan itibaren sizi kendisine âşık edecektir. Kayan kaya kütlelerinin oluşturduğu, Sazlı Göl, İnce Göl, Küçük Göl, Derin Göl, Büyük Göl, Kuru Göl ve Serin Göl’dür. Göl etrafında ki gezilerimizin sonrasın da Bursa’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Balentur organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe Veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
Otopark ve Milli Park Giriş Ücretleri
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
Kristal Cam Seyir Terası
Amasra'da Tekne Turu

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Süresi

2 Gece 3 Gün

BALENTUR Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

6%
3.000 ₺ 2.800 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.000 ₺ 2.800 ₺